Przekładnie kulowe – co i jak?

Podstawową grupą przekładni mechanicznych są przekładnie kulowe. Występują one w specjalistycznych obrabiarkach. Składają się ze śruby kulkowej i nakrętki kulowej. Są bardzo często stosowane, dlatego sklepy z częściami do maszyn CNC oferują ich szeroki wybór. Jeśli szukasz wysokiej jakości elementów do maszyn, możesz na przykład skorzystać z oferty sklepu internetowego https://technikcnc.pl/.

Śruby kulowe i nakrętki kulowe, które razem tworzą przekładnię kulową charakteryzują się brakiem luzów, bardzo wysoką dokładnością pracy, a także wytrzymałością i możliwością przenoszenia dużych obciążeń. Przekładnie kulowe wykorzystuje się praktycznie w każdym rodzaju maszyn CNC, gdzie konieczne jest dokładne pozycjonowanie. Ich produkcja przebiega pod ścisłą kontrolą – wykonywane są według najwyższych standardów. TECHNIK CNC współpracuje z bardzo wieloma producentami, dlatego dostarcza swoim klientom wysokiej jakości nakrętki kulkowe i śruby kulkowe firmy Hiwin i Rexroth.

Śruby kulowe

Śruba kulowa posiada specjalny gwint kulowy, który dzięki dokładnemu nacięciu i wykonaniu bezluzowo współdziała z nakrętką kulową. Co więcej, gwinty, a także końcówki śrub kulowych poddawane są stosowanej obróbce termicznej, dzięki czemu uzyskują wtedy jeszcze lepsze parametry. W sklepie internetowym TECHNIK CNC znajdziesz szeroki wybór śrub kulowych od renomowanych producentów. Oferta obejmuje śruby kulowe firmy HIWIN i Rexroth. Można także sprowadzić na zmówienie śruby kulowe firmy SKF, THK i NSK. Są to bardzo precyzyjne elementy wysokiej jakości. Na potrzeby naszych klientów mamy możliwość wykonania gwintów, a także odpowiedniego wykończenia śrub kulowych i dostosowania ich do systemu mocowania i łożyskowania. TECHNIK CNC oferuje także wykonanie obróbki śrub kulowych na podstawie rysunków technicznych np. pod bloki łożyskujące.

Nakrętki kulowe

Nakrętka kulowa to niezwykle precyzyjna część posiadająca specjalne kulki, które poprzez łączenie nakrętki i śruby tworzą jednolity mechanizm. Nakrętki powinny być wykonane z największą starannością oraz poddane dokładnej obróbce cieplnej, aby przekładnia kulowa była trwalsza i wytrzymalsza. W ofercie sklepu internetowego TECHNIK CNC znajdziesz szeroką ofertę nakrętek kulowych: wysokiej jakości elementy firmy Hiwin oraz Rexroth, a na zamówienie także materiały innych producentów, np. SKF, THK i NSK. Nakrętki kulowe cechują się niemal całkowitym zniwelowanie  luzów, co powoduje, że są obecnie bardzo często stosowane. Zarówno śrub jak i nakrętek kulowych szukaj na https://technikcnc.pl/233-sruby-kulowe-nakretki-kulowe.