Okna aluminiowe w mieszkaniach i domach

Okna aluminiowe

Okna aluminiowe są coraz chętniej stosowane w budownictwie mieszkalnym, szczególnie w nowoczesnych lokalach z wielkimi przeszkleniami. W nowoczesnych aluminiowych profilach okiennych stosuje się energooszczędne rozwiązania, co pozwala na tworzenie ciepłych profili idealnych do mieszkań i domów.

Aluminiowe profile okienne pasują do efektownych, dużych przeszkleń, tak chętnie stosowanych w nowoczesnych budynkach. Są bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe, takie jak śnieg czy silny wiatr, a nawet długotrwałe zawilgocenie. Dodatkowo aluminium doskonale tłumi hałas z zewnątrz, jest łatwe w utrzymaniu w czystości i posiada wiele innych cech ważnych dla osób szukających okien do swojego domu czy mieszkania.

Aluminium to plastyczny, a zarazem bardzo trwały materiał

Aluminium jest lekkie, a zarazem bardzo trwałe. Jest to powód, dlaczego materiał ten jest tak chętnie wykorzystywany w przemyśle do produkcji wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych. Od wielu lat aluminiowe okna montuje się w budynkach użyteczności publicznej, a od kilku lat ten materiał chętnie stosowany jest także w przypadku domów i bloków mieszkalnych.

Aluminiowe profile okienne mają wiele zalet. Po pierwsze wykazują bardzo wysoką odporność na odkształcenia, a jednocześnie są podatne na formowanie. Dzięki temu ramę można wykonać w niemal dowolnym kształcie – np. okrągłym, łukowatym, w kształcie trapezu czy wielu innych niestandardowych formach. Plastyczność aluminiom pozwala zamówić zarówno bardzo wąskie profile, tak pożądane w przypadku dużych przeszkleń, jak i klasyczne szersze ramy okienne przeznaczone do klasycznych mieszkań i domów. Z bogatą ofertą okien aluminiowych można zapoznać się tutaj: https://bestokna.pl/okna-aluminiowe.

Ciepłe profile aluminiowe idealne do mieszkań i domów

Nowoczesne okna aluminiowe wyposażone są w rozwiązania termoizolacyjne, dzięki którym osiągają poziom energooszczędności taki jak okna drewniane czy z PVC. Tak zwane ciepłe okna aluminiowe, stosowane w domach i mieszkaniach, mają w środku specjalną wkładkę termiczną, a często dodatkową izolację w postaci wkładów o niskiej przewodności cieplnej. Tak skonstruowany profil aluminiowy tworzy doskonałą barierę cieplną. Stosowane wkładki termiczne, w zależności od modelu ramy, mogą mieć nawet 6 cm grubości, co stawia je w szeregu rozwiązań odpowiednich w budownictwie energooszczędnym.

Okna aluminiowe wykonuje się na zamówienie i można kupić je w dowolnym kolorze, w tym w kolorze imitującym drewno. W ten sposób można połączyć staroświecki urok drewnianych okien z najlepszymi cechami profili aluminiowych. Najchętniej kupowane są jednak ramy w naturalnym, ciemnoszarym kolorze. Świetnie komponują się z modernistyczną i nowoczesną estetyką nowego budownictwa. Wykończenie aluminiowych okien może być matowe, błyszczące lub z pokryciem metalizowanym.