Najlepszy system monitoringu – to trzeba wiedzieć

Zdecydowałeś, że chcesz objąć swój budynek systemem monitoringu, ale nie wiesz, który z oferowanych systemów będzie najlepszy? Dziś oceniamy analogowe i sieciowe systemy monitoringu i pomagamy dokonać najlepszego wyboru.

Postanowiłeś zatem zainwestować w bezpieczeństwo swoich nieruchomości i rozważasz najlepszy system monitoringu dla siebie. Jak jednak w obliczu tak różnorodnej oferty producentów wybrać ten najlepszy? W tym momencie warto rozważyć system analogowy lub nowoczesny system monitoringu sieciowego IP.

Zacznijmy od systemu analogowego. Jest to system telewizji przemysłowej CCTV, który możemy spotkać pod oznaczeniami HD-CVI, HD-TVI i AHD – https://www.montersi.pl/kamery-ahd. System analogowy jest tańszy od systemu IP i zapewnia przyzwoitą ochronę na podstawowym poziomie. Jego kamery dają zadowalającą jakość obrazu, a sam system wyposażony jest z reguły w podstawowe, niezbędne funkcje. System analogowy możemy podłączyć do systemu alarmowego i stworzyć bardziej zaawansowany system reagowania.

monitoring

Monitoring IP – system wykorzystujący Internet

Monitoring sieciowy IP to z kolei propozycja dla osób, które chcą zainwestować w nowoczesność na miarę XXI wieku. System IP wykorzystuje bowiem dobrodziejstwo Internetu (sieci LAN), co pozwala na zdalne sterowanie kamerami i innymi urządzeniami podłączanymi do systemu. Za pomocą zwykłej przeglądarki internetowej możemy podłączyć się do naszego systemu i obserwować to, co dzieje się w budynku.

System monitoringu IP sprawdzi się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i obiektach przemysłowych. Zapewnia pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w nich podczas naszej nieobecności. Co ważne, monitoring IP występują w tańszych i droższych wersjach, dzięki czemu można go dopasować na każdą kieszeń.

Niespotykanie wysoka jakość obrazu

Monitoring sieciowy IP ze wszystkich dostępnych systemów oferuje najwyższą jakość obrazu z kamer z rozdzielczością dochodzącą nawet do 4K (najwyższe modele). Ważne jest jednak to, że nawet najprostsze i najtańsze modele kamer systemów IP dają w pełnia zadowalającą jakości obrazu pozwalającą na wyraźne wyróżnienie szczegółów.

Kamery sieciowe oferują ponadto wsparcie cyfrowej lub sprzętowej funkcji szerokiego zakresu dynamiki (WDR), dzięki czemu rozpoznają obiekty na obrazie nawet w warunkach dużej kontrastowości (bardzo jasne i bardzo ciemne obiekty).

 

satel8

Niektóre z modeli kamer systemów IP wyposażone zostały w funkcję zaawansowanej analizy obrazu (przekroczenie linii, naruszenie strefy, zniknięcie obiektu, zliczanie osób, detekcja twarzy) z dodatkową funkcją konfiguracji. Takie rozwiązanie sprawdza się na przykład w centrach handlowych, lokalach czy zakładach produkcyjnych.

 

System monitoringu szyty na miarę

 

System monitoringu IP możemy skompletować pod dokładne wytyczne obiektu, który chcemy objąć obserwacją. To właśnie wielkość i rodzaj obiektu, a także panujące oświetlenie oraz oczywiście nasze zasoby finansowe decydują o tym, jaki będzie końcowy system, który sobie zamówimy.

Co istotne producenci systemów IP dostarczają użytkownikom dedykowane aplikacje na komputer i smartfon, które umożliwiają intuicyjna obsługę systemu oraz łatwe ustawianie parametrów jego pracy. Monitoringi IP wspierają także technologię PoE (Power over Ethernet). Dzięki temu zasilanie oraz przesyłanie danych realizowane są na tym samym, standardowych kablu komputerowym. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia instalację systemu IP i pozwala zamontować kamery w niestandardowych punktach posesji.

poe

Który system monitoringu wybrać?

Podsumowując nasz poradnik można powiedzieć, że oba systemy monitoringu – system analogowy i sieciowy spełniają swoje zadanie, jakim jest zapewnienie nam bezpieczeństwa w naszych budynkach. System analogowy zapewnia podstawową ochronę na przyzwoitym poziomie, podczas gdy monitoring sieciowy IP wykorzystuje najnowsze technologie zapewniając użytkownikom maksimum kontroli i wygody.

monitoringu2

Decyzja, który system wybrać może być trudna. Aby dowiedzieć się więcej o systemach analogowych i monitoringu sieciowym odwiedź stronę Montersi.pl i skontaktuj się z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania o monitoring i pomożemy dobrać system idealny dla twoich potrzeb.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz