Materac twardy czy miękki?

Sweetsen.pl

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że gdy nieodpowiednio dobierzemy nasz materac, to wtedy komfort użytkowania będzie niższy. Odpowiednio dobrany nie powinien być zbyt twardy oraz miękki, tylko idealnie dopasowywać się do krzywizn kręgosłupa. Gdy będziemy wybierać konkretny model, warto też mieć na uwadze, żeby był on przynajmniej 20 cm dłuższy od osoby, która na nim będzie spała. Bez wątpienia każdy z nas posiada inną budowę ciała. Dlatego, jeśli ktoś jest cięższy, materac musi być twardszy.
W przypadku osoby lekkiej koniecznie musi być bardziej miękki. Bardzo często możemy natrafić także na rozgraniczenie twardości. W niektórych więc przypadkach może okazać się, że osoba niska z grubszą budową powinna spać na nieco miększym, a wysoka i szczupła na twardszym. Jest to jednak uzależnione od wielu czynników. Materac musi być idealnie dobrany w każdym wypadku do budowy ciała tak, żeby stanowił idealne podparcie i kręgosłup znajdował się w pozycji przybierającej naturalnej krzywizny.

Wybierając produkty Sweetsen.pl, możemy liczyć na aż 85 modeli. Każdy z nich może być do tego jeszcze wykonany w 110 różnych rozmiarach. Nikt na rynku obecnie nie jest nam w stanie tego zaoferować. Wykonanie materacy na rozmiar, zajmuje maksymalnie 3 dni, a wysyłka do 7 dni – całość zakupy wynosi więc około 10 dni roboczych. Sama dostawa zawsze będzie na płasko. Nie rolują oni oraz nie zginają swoich produktów, przez co nie będą one ulegały uszkodzeniu. Wyznacznikiem do wyboru materaca musi być przede wszystkim to, jaką wagę posiadamy. Osoby tęgie potrzebują innego rodzaju materaca, niż osoby szczupłe. Ma to związek z naciskiem, jaki waga człowieka wywołuje. Jednak, aby dobrze dobrać materac, należy skonsultować się z lekarzem, szczególnie, gdy posiadamy schorzenia kręgosłupa. Może mieć to decydujący wpływ na nasz ostateczny wybór. Profesjonalista weźmie pod uwagę wszystkie nasze problemy, wymagania oraz predyspozycje ciała. Jest to szczególnie ważne teraz, gdy na rynku posiadamy tak szeroki wachlarz wyboru.


Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem https://sweetsen.pl/news/n/92/Jak-dobrac-materac