Magazyn narzędziowy – zawsze pod ręką

 

Drogie narzędzia należy przechowywać we właściwych warunkach – zawsze gotowe do użycia. Szafki i pojemniki pozwolą zachować porządek w każdym warsztacie.

warsztat4

Nie każdy ma w swoim domu dostatecznie dużo miejsca. aby urządzić obszerny, komfortowy warsztat. Jednak dzięki dobrze zestawionym szafom na narzędzia i materiały oraz blatom roboczym, nawet na najmniejszej powierzchni można urządzić wygodne, dobrze zaprojektowane miejsce pracy. Gdy brakuje miejsca, może być to praktyczny warsztat tymczasowy zestawiony na czas pracy z małych szafek i wózków na narzędzia. Do budowy takiego warsztatu można wykorzystać gotowe szafki czy elementy szafek, albo też zdecydować się na całkowicie samodzielne wykonanie niezbędnych sprzętów.

warsztat2

Sposoby na przechowywanie narzędzi:

  • Praktyczne wieże zestawione z szuflad wykonanych z wytrzymałego, antystatycznego tworzywa sztucznego, złożone z trzech, pięciu lub ośmiu szuflad ustawionych jedna nad drugą. Każda z nich może być obciążona ciężarem do 20 kg.
  • Centralnym miejscem warsztatu jest stół roboczy. Dzięki połączeniu z wózkiem roboczym ¡.wyposażeniu w gniazdka elektryczne pozwala bez specjalnych problemów uporać się z większością prać w warsztacie.
  • Szafka na narzędzia, ze ścianami z perforowanej płyty, zapewnia mnóstwo miejsca do mocowania narzędzi, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Może mieć bardzo różne wymiary.
  • Cały warsztat na ścianie, wraz ze stołem roboczym – oto propozycja szafek warsztatowych dla majsterkowiczów bez swojego własnego kąta.
  • Wózek narzędziowy do samodzielnego złożenia to stół roboczy i skrzynia na narzędzia w jednym. Wykonany z blachy stalowej, ułatwia przewożenie narzędzi.
  • Podniesione brzegi wokół powierzchni blatu oraz antypoślizgowa mata gumowa przytrzymują narzędzia na powierzchni wózka. Do przechowywania drobnych elementów służy szuflada zawieszona na łożyskach kulkowych.
  • Klasyczna skrzynia na narzędzia – dodatkowo wyposażona w rozkładaną podstawę z kółkami. Dzięki nim łatwo można przewozić nawet ciężkie narzędzia.
  • Kufer pełniący rolę małej szafki narzędziowej, do pracy w domu i poza domem. Wyjątkowo praktyczna szuflada na drobiazgi.
  • Pojemniki regałów magazynowych ułatwiają utrzymanie porządku. Skrzynie na drobne elementy pozwalają w przejrzysty sposób przechowywać zapasy gwoździ, wkrętów i kołków. Można kupić pojemniki od razu wypełnione drobnymi elementami mocowań.

Okiennice zawieszone przed oknami mają wiele zalet. Chronią wnętrze domu, ograniczają straty ciepła, zacieniają, a w dodatku mogą nadać elewacji szczególny charakter. Ponieważ każdy dom jest inny, trudno będzie dobrać gotowe okiennice o standardowych wymiarach. natomiast wykonanie ich na zamówienie jest rozwiązaniem dość drogim. Wyjściem z sytuacji może być samodzielne wykonanie okiennic – co demonstrujemy na przykładzie zamykanych skrzydeł o konstrukcji ramowej z wypełnieniem.Ramy pokazanych tu okiennic wykonano z desek świerkowych, połączonych w narożnikach na nakładkę. Wypełnienia ram wycięto z wodoodpornej sklejki. Ramy wewnętrzne wykonano z desek o szerokości 10 cm, ramy zewnętrzne z desek o szerokości 8 cm.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz