Agregaty prądotwórcze na każdą sytuację awaryjną

agregat prądotwórczy_edf9

            Agregaty prądotwórcze to praktyczne urządzenia, które potrafią doskonale spisać się w każdej sytuacji awaryjnej, gdy wysiada zasilanie oraz w miejscach, gdzie nie ma dostępu do podpięcia sieciowego, takich jak chociażby ogródki działkowe, biwaki i kempingi. Urządzenia te różnią się umożliwiają podpięcie każdego rodzaju sprzętu elektronicznego, choć różnią się między sobą mocą i wielkością. Oferta na rynku jest na tyle szeroka, że każdy może znaleźć agregat dostosowany do własnych preferencji.

Dużą popularnością cieszą się agregaty prądotwórcze o niewielkich rozmiarach, które doskonale spiszą się w gospodarstwie domowym lub podczas wspomnianych kampingów. W ostatnich latach na popularności zyskały agregaty prądotwórcze inwentorowe, ze względu na większą wydajność pracy i możliwość generowanie czystego prądu o stałym napięciu. Przykładem kompaktowego przenośnego agregatu prądotwórczego inwentorowego może być model MG7 Wacher Neuson. Jest to bardzo wydajne, ale jednocześnie ekonomiczne urządzenie, które spisze również w bardziej wymagających miejscach, takich jak plac budowy czy w gospodarstwo rolne, zapewniając długie godziny nieprzerwalnej pracy. Inną propozycją dla osób potrzebujących mocniejszego sprzętu może być także generator jednofazowy AMA OHV o mocy ciągłej 4500 kVa oraz pojemności silnika 290 ccm, wyposażony w stabilizator napięcia AVR i napędzany tradycyjną benzyną Pb95. Umożliwia on podpięcie wszelkiego rodzaju urządzeń biurowych czy AGD, takich jak komputery, lodówki, pralki, grzejniki elektryczne, wiertarki czy różnego rodzaju oświetlenie. Spisze się w każdym miejscu pozbawionym uzbrojenia, począwszy od gospodarstwa domowego, działek, biwaków, skończywszy na placach budowy. Osoby o większych potrzebach mogą także nabyć generator prądu trójfazowego, np. Kaltmann K-AK11000FP, czyli profesjonale urządzenie wysokiej jakości z 4-suwowym silnikiem OHV i japońskim regulatorem napięcia AVR. Ten agregat prądotwórczy sprawdzi się wszędzie, nawet w miejscach, które potrzebują mocnego źródła prądu (np. budynki inwentarskie, place budowy). Pozwala on na bezpieczne podłączenie każdego sprzętu elektronicznego, nawet wrażliwego na gwałtowne wahania prądu. Wysokiej klasy tłumik zapewnia cichą pracę.

Osoby mające mniejsze wymagania i szukające sprzętu typowo awaryjnego lub doraźnego znajdą również małe i tańsze modele agregatów prądotwórczych. Optymalnym rozwiązaniem może być 40-kilowy agregat Kaltmann K-AK 4000 PRO o mocy maksymalnej 3200 W, który sprawdzi się w każdej doraźnej sytuacji. Minimalistycznym rozwiązaniem będzie także przenośny agregat prądotwórczy inwentorowy ZI-STE 1100IV Zipper ważący zaledwie 13,5 kg! Sprawdzi się on zarówno podczas wyjazdów „za miasto” oraz jako opcja awaryjna w przypadku nagłego wyłączenia zasilania w gospodarstwie domowym: jego wydajność wynosi około 4,5 godziny ciągłej pracy i umożliwia podpięcie każdego sprzętu elektronicznego, a nowoczesny silnik o mocy 1300 W gwarantuje spokojną i cichą pracę.